Arızalı Beyaz Eşya Alanlar Hurda Beyaz Eşya

Arızalı Beyaz Eşya Alanlar

Hemen hemen herkesin kabul ettiği yazısız bir kanun vardır ki o da beyaz eşya şans işidir. Başkası bir marka beyaz eşya alır yıllarca hurda haline gelen kadar kullanır hiçbir şey olmaz siz alırsınız tamirci ile ahbap olursunuz. Yoksa beyaz eşya gerçekten şans işi mi? Bu konuda kesin bir şey söylememiz doğru olmaz ama arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir sorunuzla ilgili bildiklerimizi sıralayalım.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi az veya çok kullandığınız artık arıza vermeye başlayan, elden çıkarılması gereken arızalı beyaz eşya ne yapılır, arızalı beyaz eşya kime satılır, spotçu arızalı beyaz eşya alır mı bunların hepsinden bahsedeceğiz. Yıllardır sıfır veya ikinci el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, kombi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, klima gibi ürünler aldığımız için sürekli bu tür sorularla muhatap oluyoruz. Biz de bir yazı hazırlayıp sizi en doğru şekilde bilgilendirmek istedik. İsterseniz hemen başlayalım.

Arızalı Beyaz Eşya Alanlar

Arızalı yani bozuk beyaz eşya alan yerler genelde tamirciler veya hurdacılardır. Arçelik, Bosch, Siemens, Beko, Vestel gibi markaların yetkili servisleri değil de şahısların işlettikleri özel servislerle irtibata geçerek bu tarz ürünlerinizi satabilirsiniz. İkinci el beyaz eşya alanlar bu tarz ürünleri almayı pek tercih etmezler.

Bir diğer seçenek de hurdacılar, hurda eşya alanlar ile iletişime geçmektir. Mahalle aralarında boş arsa üzerinde yığınla metal toplayan kişilerden bahsediyoruz. Ancak bu kişiler ürünü yerinden gelip almazlar, sizin götürmeniz gerekir ki bu da zahmetli bir iştir.

Kapınızın önünden geçen el arabası ile hurda, eski eşya toplayan kişilere de sorunlu ürünlerinizi satabilirsiniz. Üstelik el arabası ile hurda toplayan kişiler evinizden ürünü kendisi alır, siz de hamallığı ile uğraşmamış olursunuz.

Hurda Beyaz Eşya  Alanlar

Bozuk Beyaz Eşya Nasıl Değerlendirilir?

Tamir edilmesi gereken, artık işlevini yerine getirmeyen bozuk beyaz eşya parçası veya içindeki metaller için alınır. Hangi marka, hangi model olursa olsun tüm beyaz eşya türleri genelde aynı prensiple çalışır. Dış kasa farklı olsa da iç aksamları birbirine çok benzer. Hurdacı veya tamirci de arızalı beyaz eşyayı yedek parça amacı ile kullanabilir bu da bir nevi geri dönüşümdür.