2.İkinci El Televizyon Alan Yerler

ikinci el televizyon alan yerler aslında aynı dükkan veya şahıstır. Biz Ertaş Spot olarak ikisi için de alım yapabiliriz. Çünkü aynı olduğu düşünülse de ikisi birbirinden çok farklıdır.

Spot televizyon demek ürünün sıfır olması demektir. Yani hiç kullanılmamış, kutusu açılmamış bir ürün ancak spot olarak adlandırılabilir. İsterseniz bir cihazın spot olması için nasıl olması gerekir bunu sıralayalım.

  • Spot televizyon kutusu açılmamıştır.
  • Servis kurulumu yapılmamıştır.
  • Teşhir olarak kullanılmamıştır.
  • Kutu içeriği eksiksizdir. Kumandası, ayakları, güç kablosu kutunun içinde olmalıdır.
  • Garanti süresi başlamamıştır.

Spot televizyon neden ucuz olur?

Bu sorunun cevabını çok merak ettiğinizi biliyoruz ve cevaplamayı gerçekten çok istiyoruz. spot televizyon niçin ucuz, spot televizyon garantili mi, spot tv alırsam arıza yapar mı gibi soruları çok duyuyoruz.

Bir ürünün spot olması onun fiyatından ileri gelmektedir. Üründe bir kusur olduğu, garantisinin olmadığı veya herhangi bir arızasının olduğu anlamına gelmez. Peki spot fiyat nasıl oluşur bunu biliyor musunuz? İsterseniz anlatalım;


Elinde bir veya birden fazla sıfır televizyon olan bir firma veya şahıs bunları nakite çevirmek için sıfır veya spot televizyon alan yerler ile yani bizimle görüşüp fiyat teklifi alır. Biz de alabileceğimiz rakamı teklif eder, ürünü satın alırız. Bizim satıcıdan aldığımız fiyat mağaza ve marketlerden daha uygun olur çünkü üzerine bir kar koyarak satarız. Fazla bir kar koyamayız çünkü o zaman fiyat yükselir ve mağazalar ile aynı rakama satmış oluruz, bir cazibemiz kalmaz.