Genel

İkinci El Eşya Sarıyer

İstanbul Türkiye’nin en büyük şehridir ve 1950’lerde başlayan hızlı sanayileşme süreciyle birlikte 14 milyonu geçen nüfusu ulaşmış olmasına rağmen halen gün geçtikçe büyümeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra sanat hayatı, eğlence yaşamı, müzik ve eğitim konularında Türkiye’nin elçisi olmuş, ülkenin en yoğun ve en zengin finans merkezi haline gelmiştir.

Türkiye öyle çok zenginliğe sahip bir ülkedir ki bu zenginliklerden hangilerini ziyaret edeceğinize karar vermeniz oldukça zor olacaktır. Sadece yüzeysel olarak İstanbul’u gezmek bile haftalar alabilmektedir. O yüzden ilk seferde sadece şehrin öne çıkan güzelliklerini görmekle yetinebilirsiniz. Türkiye’nin bir gelenin bir kere daha mutlaka gelmek isteyeceği ve hiçbir zaman keşfedilecek yanları tükenmeyen bir ülke olduğu konusunda herkes aynı fikirdedir.

ikinci el eşya pendik

 

 

İstanbul, Türkiye’nin en büyük şehri ve siyasi olarak eski başkentidir. Kara ve deniz ticaret yollarının bir kavşağı olması ve stratejik konumu nedeniyle Türkiye’de ekonomik yaşamın merkezi olmuştur. Şehir aynı zamanda en büyük sanayi merkezidir. Türkiye’deki sanayi istihdamının %20’sini karşılamaktadır. Yaklaşık olarak %38’lik endüstriyel alana sahiptir. İstanbul ve çevre iller bu alanda; meyve, zeytinyağı, İpek, pamuk ve tütün, İkinci El Eşya Sarıyer gibi ürünler elde etmektedir. Ayrıca gıda sanayi, tekstil üretimi, petrol ürünleri, kauçuk, metal eşya, deri, kimya, ilaç, elektronik, cam, teknolojik ürünler, makine, otomotiv, ulaşım araçları, kağıt ve kâğıt ürünleri ve alkollü içkiler, kentin önemli sanayi ürünleri arasında yer almaktadır. Forbes Dergisi’nin yaptığı araştırmaya göre 2008 yılı Mart itibariyle 35 milyardere sahip şehir dünya sıralamasında dördüncü olmuştur. İstanbul’da ilk olarak 1866 yılında hizmete giren Dersaadet Tahvilat Borsası, 1986 yılı başlarında mevcut yapı değiştirilerek bugünkü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) açılmıştır.   19. ve 20. yüzyıl başlarında Galata semtinde bulunan Bankalar Caddesi İkinci El Eşya Sarıyer, Osmanlı İmparatorluğu için finans merkezi olmuştur. Bu bölgede Osmanlı’nın merkez bankası olan Bank-ı Osmanî (1856 yılından sonra yeniden düzenlerek 1863 yılından itibaren Bank-ı Osmanî-i Şahane) ve Osmanlı Borsası bulunurdu. Bankalar Caddesi, 1990 yılına kadar finans ve ekonomi merkezi olmayı korumuş fakat yenileşme hareketi başlaması sonucu modern iş merkezleri Levent ve Maslak bölgeleri olmuştur. 1995 yılında İMKB, Sarıyer’in İstinye semtinde bulunan bugünkü binasına taşınmıştır.

orhideya.jpg

Günümüzde İstanbul, Türkiye’nin %55 üretimine ve %45’lik ticaret hacmine sahiptir. Ülkede Gayrisafi millî hasıla’nın %21.2’lik kısmını oluşturur. 2005 yılında gayri safi yurtiçi hasılada 133 milyar doları bulmuştur. 2005 yılı verilerine göre İstanbul merkezli firmaların yaptığı ihracat rakamı 941,397,000,000 dolar olmuştur. 9,883,000,000 dolar değerinde ise ithalat yapılmıştır.

İkinci El Eşyanın Güvenilir Adresi

spot-esya-1-300x198Birbirinden güzel birçok ürünü bulabileceğiniz ikinci el eşya satan mağazamıza bakmadan eşya sahibi olmayın. Ahize, masa, sandalye takımları, gardırop, televizyon ünitesi, ütü, çamaşır makinesi, televizyon, sehpa, bulaşık makinesi, buzdolabı, halı, yolluk, şarjlı el süpürgesi, mutfak robotu ve buna benzer yüzlerce ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz mağazamızda, birbirinden kaliteli markalara ait ikinci el ürünler uygun fiyatlarla satışa sunulmuştur. Continue reading

Cep Yakmayan Fiyatlar 2. El Eşya Mağazalarında

 

Uygun fiyatları, sağlam ürünleri ve model çeşitliğini bünyesinde barındıran ikinci el eşya mağazalarında isterseniz ihtiyacınıza yönelik sağlam ve kaliteli eşyalardan dilediğinizi seçip alabilir, isterseniz de evinizdeki kullanmadığınız ya da eskidiğini düşündüğünüz eşyalarınızı satabilirsiniz. Ancak müşteri memnuniyetine ve ürünlerinin kalitesine önem veren mağazalar getirdiğiniz her eşyayı da almayabilir. Continue reading