İkinci El Eşya Pendik

 

İkinci el eşya piyasası ülkemizin tüm kentlerinde olduğu gibi İstanbul ‘da da oldukça canlı vaziyettedir. Özellikle memur ve öğrencilerin yoğun olarak ikamet ettikleri şehirlerde oluşan sürekli sirkülasyon sayesinde eşyalar ikinci sahiplerine yalnızca birkaç gün içerisinde ulaşabilmektedir. Bu durum dükkân sahiplerinin fiyatları düşük tutarak çok sayıda müşterinin alım kapasitesine uygun çözümleri sunabilmesini sağlamaktadır.

En fazla tercih edilen ikinci el ürünler beyaz eşyalar olmaktadır. Sıradan bir eve alınan beyaz eşyanın ortalama kullanım süresi 7 ilâ 9 yıl olarak hesaplanmaktadır. Ancak bu tarz eşyaların gelişen teknoloji ve malzeme kalitesine bağlı olarak bakım ve onarımları yapıldığı takdirde 20 yıla kadar kullanım ömrü bulunduğundan tamamen iflas edene kadar birden çok aile tarafından aktif olarak kullanılmaktadırlar.

 

İkinci el eşya Pendik semti içinde de uzun yıllardan beri pek çok gelir düzeyinden insan tarafından kullanılmaktadır. Özellikle çamaşır ve bulaşık makinelerini gelişmiş ürünler ile değiştirmek isteyen insanlar oldukça yüksek fiyatlara elden çıkarmakta ve böylece dar gelirli ailelerin piyasanın çok altındaki ücretler karşılığında bu ürünlere sahip olma şansı doğmaktadır. Bu tür cihazların içindeki elektronik aksam ve parçalarda bazı yenilemeler yapıldığında fabrika çıkış performansında çalışmaya başlamakta ve yeni müşterisine de hiçbir zorluk çıkarmamaktadır.

İkinci El Eşya

2. el eşya Pendik dışında İstanbul’un diğer semtlerinde de pek çok yeni ve köklü firmanın katılımı sayesinde gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir. İnsanlar bir dükkândan aldıkları ürünün kalite ve performansından memnun kaldıktan sonra evlerine yeni satın alacakları eşyaları da aynı şekilde 2. El eşya Pendik dükkânlarından satın alarak sürekli bir tasarruf yolu sağlamaktadırlar. Bu hem israfı önlemekte hem de bu piyasayı canlı tutmaya yardımcı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın