İkinci El Eşya Maltepe

Ülkemizde gitar ve flüt gibi müzik aletleri oldukça uygun fiyatlardan satılıyor olsa da yapımı az ve zahmetli olan çoğu enstrüman müzik dükkânlarında maalesef fahiş fiyatlardan satılmaktadır. İnsanların büyük bir çoğunluğu bu tarz enstrümanları çalmaya heveslenip maalesef çok azı başarılı olabildiğinden seneler geçtikçe odanın bir kenarında çürümeye bırakılan müzik aletleri ikinci el eşya işi yapan dükkânlara satılmaktadır. Bu sayede bu duyguya yeni kapılan insanlar ikinci el olarak aldıkları enstrümanları ile birlikte daha uygun fiyatlar karşılığında kendilerini deneme şansı bulurlar. Hatta tahta malzemeden yapılmış olan kanun, ud, gitar, keman ve benzeri birçok enstrümanın ses tonu ve yapısı üretildiği tahta seneler geçip kuruluk kazandıkça arttığından piyasada bulunamayacak enderlikteki kimi enstrümanlara bu dükkânlarda rastlanabilmektedir.

İkinci el eşya Maltepe dükkânlarında bu tarz enstrümanlara sıkça rastlanmaktadır. Özellikle Türk sanat müziğinin icra edildiği aletlerin sıkça rastlanıldığı dükkânlarda az sayıda olsa da batı müziği enstrümanları da bulunmaktadır. Bu alan o kadar ilgi görmüştür ki yalnızca bu alandaki ürünleri satın alıp bakımlarını yaptıktan sonra yeni müşterileri ile buluşturan dükkânlar bile bulunmaktadır.Müzik aletlerine ek olarak her türden beyaz eşya ve mobilyanın da bulunabildiği çoğu 2. el eşya Maltepe firması sayesinde insanlar piyasanın oldukça altında fiyatlara yepyeni eşyalarını kullanmaya başlayabilmektedirler.

Her türden ürünün kabul edildiği ikinci el eşya Maltepe dükkânlarına arzu ettiğiniz zaman uğrayarak evinizde duran türlü modern veya antika eşyalara ne kadar fiyat biçileceğini öğrenebilirsiniz. Çoğu zaman kilerinizde duran bir duvar saati veya evin bir köşesinde bırakılan sandık bile tahmin ettiğinizden yüksek fiyatlara alıcı bulabildiğinden sizlere de bir ek gelir oluşturabilmektedir. Bunu ortaya çıkarmak ise sizin elinizdedir.

Bir Cevap Yazın