İkinci El Eşya Kadıköy

Günümüzde insanlar üniversite eğitimlerini genellikle oturdukları şehirden farklı kentlerde gerçekleştirmektedirler. Bu onlara hem ailelerinden uzak bir şehirde yaşayarak kendi ayakları üzerinde durma tecrübesi kazandırırken hem de sosyal ortamlarının daha etkin biçimde gelişmesini sağlamaktadır. Bu bağlamda yurt veya apart daire yerine kendi kişisel dairelerinde oturmayı tercih eden öğrencilerin tecrübe etmeleri gereken ilk durum ev eşyası bulmaktadır. Öğrenci evlerinin maksimum kullanım süresi 4 ilâ 6 yıl arasında değiştiğinden insanlar bu evlere sıfır tabir edilen fabrika çıkışlı eşyaları satın almayı tercih etmemektedirler. Bu durum hem fazlaca maliyetli olmakta hem de evden taşınma vakti geldiğinde binlerce liraya alınan eşyaların elden çıkartma ücreti oldukça düşük olmaktadır.

                İstanbul’da bu tarz öğrenci evlerinin yoğun olarak bulunduğu Kadıköy ilçesinde de ikinci el ev eşyaları satan firmalar yoğun olarak iş yapmaktadır. Gerek mobilya gerekse de küçük veya büyük beyaz eşya kapsamında hizmet veren ikinci el eşya Kadıköy firmaları hem öğrencileri hem de aileleri mutlu etmektedir. Ayrıca eğitim hizmeti bitip ev boşaltılırken de tekrar aynı firmalara satılabilen bu eşyalar sayesinde de ek bir gelir oluşturularak toplam kullanım ücreti oldukça düşük fiyatlara ulaşmaktadır.

                İkinci el eşya kadıköy semti dışında civar semtlerde de yoğun olarak tercih edilen bir sektör durumuna gelmiş bulunmaktadır. Bu tarz öğrenci evlerinin dışında memuriyet vazifesine yeni başlayan kişilere de kolaylık ve tasarruf sağlamaktadır. Bu şekilde yalnızca 1 ilâ 3 sene arası aynı ikamette bulunacakların kısa sürekli ihtiyaçlarını karşılayacak eşyalara ulaşabilmektedirler. 2. el eşya Beykoz mağazalarının telefon numaraları ve diğer irtibat bilgilerine internet üzerinden rahatlıkla ulaşılabildiği gibi bireysel olarak mağazalarda inceleme yapmak her zaman daha kesin sonuçlar vermektedir.

baza4-300x168 (1)

Bir Cevap Yazın